Dopravní podnik Ostrava a.s.

Statutární město Ostrava

Aktuality

Dopravní podnik Ostrava naplňuje strategii ministerstva průmyslu a obchodu

Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a generální ředitel Dopravního podniku Ostrava (DPO) Daniel Morys se v pondělí 8. ledna 2018 sešli při příležitosti služební cesty ministra do Ostravy. Společně cestovali tramvajovou linkou č. 8 ze zastávky „Hlavní třída“ na zastávku „Krajský úřad“. Ministr si při této příležitosti vyzkoušel platbu jízdného platební kartou přímo v tramvaji.

Tématem společného rozhovoru byly aktivity ostravského dopravního podniku v oblasti zavádění nejmodernějších technologií v řízení a organizaci dopravy a ekologického přístupu při obnově vozového parku, které jsou v souladu s cíli národní iniciativy Průmysl 4.0. „Již na počátku loňského roku jsme představili naši strategii do roku 2020, kdy chceme mít ostravskou MHD bez dieselových motorů, jako první jsme zavedli úhradu jízdného ve vozidlech bezkontaktní platební kartou bez tisku papírových jízdenek a jsme připraveni zavádět a zdokonalovat moderní informační a bezpečnostní technologie do městské hromadné dopravy“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys. Vize ostravského dopravního podniku je být v nejbližších pěti letech nejmodernějším dopravním podnikem v České republice.

„Jsem rád, že aktivity kolem tzv. Průmyslu 4.0 a vůbec aplikování nejmodernějších dostupných technologií v této souvislosti nejsou jen záležitostí soukromého sektoru. A chtěl bych ostravský dopravní podnik za jeho aktivity v tomto směru pochválit,“ vysvětluje ministr Tomáš Hüner, proč pozvání na cestu tramvají Ostravou přijal.

 
 

Jste zde: Aktuality Dopravní podnik Ostrava naplňuje strategii ministerstva průmyslu a obchodu