Od pátku 14. června 2019 (23:50 h) do neděle 16. června 2019 (19:00 h), z důvodu prací v kolejišti na ul. Nádražní, dojde ke změně organizace dopravy tramvajových linek č. 1, 2, 8, 9, 11, 14 a 18. Ve vyloučeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava (NAD). Linka č. 14 bude nahrazena autobusy NAD v celé své trase.
Organizace dopravy
- Linky č. 1, 2, 8, 9, 11 a 18
budou ve směru do centra města ukončeny na zastávce Výstaviště.
Přestup cestujících z TRAM na NAD (a naopak)
bude na zastávce Karolina.
NAD za linky č. 1, 2, 8, 9, 11 a 18
bude zavedena v úseku zastávek Karolina – Stodolní – Křižíkova – Muglinovská – Hlavní nádraží a zpět. - Linka č. 11
bude v úseku zastávek Křižíkova – Hlučínská nahrazena souběžně jedoucími autobusy č. 32, 33, 34, 52, 56, 67 a 68.
Zastávky Sad B. Němcové, Důl Odra, Hlučínská spoje NAD za linky č. 1, 2, 8, 9, 11 a 18 neobsluhují. - Linka č. 14
bude nahrazena autobusy NAD v celé své trase Nová huť jižní brána – Hlučínská a zpět.
Zastávky Stodolní, Elektra, Výstaviště spoje NAD za linku č. 14 neobsluhují.
Zrušené spoje
- V sobotu 15. června 2019 se ruší:
spoje linky č. 2 jedoucí v 05:25 a 06:05 h ze zastávky Plynárny (směr Výškovice);
spoje linky č. 2 jedoucí v 21:40 a 22:40 h ze zastávky Výškovice (směr Plynárny). - V neděli 16. června 2019 se ruší:
spoje linky č. 2 jedoucí v 05:25 a 06:05 h ze zastávky Plynárny (směr Výškovice).
Poslední spoje jedoucí po své trase před zahájením výluky
- Linka č. 1
ze zastávky Dubina v 23:01 h
ze zastávky Hlavní nádraží v 23:40 h - Linka č. 2
ze zastávky Výškovice v 23:10 h
ze zastávky Hlavní nádraží v 22:54 h - Linka č. 9
ze zastávky Vřesinská v 22:48 h
ze zastávky Plynárny v 22:57 h - Linka č. 11
ze zastávky Zábřeh v 22:50 h
ze zastávky Plynárny v 23:13 h - Linka č. 18
ze zastávky Hlavní nádraží v 23:19 h
Trasy linek
- Linka č. 1 pojede v trase:
Dubina – J. Kotase – Dřevoprodej – Důl Jeremenko – Dolní Vítkovice – Náměstí Republiky – Karolina – Výstaviště a zpět. - Linka č. 2 pojede v trase:
Výškovice – Kotva – Karpatská – Mírové náměstí – Dolní Vítkovice – Náměstí Republiky – Karolina – Výstaviště a zpět. - Linka č. 8 pojede v trase:
Vřesinská – Poruba vozovna – Svinov mosty h.z. – Mariánské náměstí – Náměstí Republiky – Karolina – Výstaviště a zpět. - Linka č. 9 pojede v trase:
Vřesinská – Poruba vozovna – Svinov mosty h.z. – Mariánské náměstí – Náměstí Republiky – Karolina – Výstaviště a zpět. - Linka č. 11 pojede v trase:
Zábřeh – Kotva – Nádraží Vítkovice – Hulvácká – Mariánské náměstí – Náměstí Republiky – Karolina – Výstaviště a zpět. - Linka č. 14
bude nahrazena autobusy NAD v celé své trase Nová huť jižní brána – Hlučínská a zpět. - Linka č. 18 pojede v trase:
Dubina – J. Kotase – ÚMOb Jih – Hulvácká – Mariánské náměstí – Náměstí Republiky – Karolina – Výstaviště a zpět.
Trasy náhradní dopravy
- NAD za linky č. 1, 2, 8, 9, 11 a 18 pojede v trase:
Karolina – Elektra – Stodolní – Důl Jindřich – Křižíkova – Muglinovská – Náměstí S. Čecha – Hlavní nádraží a zpět.
Zastávky Sad B. Němcové, Důl Odra, Hlučínská spoje NAD za linky č. 1, 2, 8, 9, 11 a 18 neobsluhují. - NAD za linku č. 14 pojede v trase:
Nová huť jižní brána – Nová huť hlavní brána – Nová huť učiliště – Vratimovská – Osada Míru – Hranečník – Most M. Sýkory – Důl Jindřich – Křižíkova – Muglinovská – Sad B. Němcové – Důl Odra – Hlučínská a zpět.
Zastávky Stodolní, Elektra, Výstaviště spoje NAD za linku č. 14 neobsluhují.
Přemístěné zastávky
- Stodolní - pro NAD za linku č. 14 (směr Nová huť)
se přemísťuje na BUS zastávku Most M. Sýkory (směr Hranečník). - Stodolní - pro NAD za linku č. 14 (směr Hlučínská)
se přemísťuje na BUS zastávku Most M. Sýkory (směr Sad B. Němcové). - Elektra - pro NAD za linku č. 14 (směr Nová huť)
se přemísťuje na BUS zastávku Most M. Sýkory (směr Hranečník). - Elektra - pro NAD za linku č. 14 (směr Hlučínská)
se přemísťuje na BUS zastávku Most M. Sýkory (směr Sad B. Němcové). - Výstaviště - pro NAD za linku č. 14 (směr Nová huť)
se přemísťuje na BUS zastávku Most M. Sýkory (směr Hranečník). - Výstaviště - pro NAD za linku č. 14 (směr Hlučínská)
se přemísťuje na BUS zastávku Most M. Sýkory (směr Sad B. Němcové). - Hranečník - pro NAD za linku č. 14 (směr Nová huť)
se přemísťuje na BUS zastávku Hranečník (stanoviště č. 6). - Nová huť hlavní brána - pro NAD za linku č. 14 (směr Nová huť)
se přemísťuje na ul. Vratimovskou, na BUS zastávku Nová huť hlavní brána (stanoviště č. 7). - Nová huť hlavní brána - pro NAD za linku č. 14 (směr Hlučínská)
se přemísťuje na ul. Vratimovskou, na provizorní zastávku, cca 5 metrů před přechod pro chodce. - Nová huť jižní brána - pro NAD za linku č. 14 (směr Hlučínská)
se přemísťuje na ul. Vratimovskou, na provizorní zastávku, cca 5 metrů před přechod pro chodce.
Dopravní podnik Ostrava a.s. si vyhrazuje právo změn v organizaci provozu.
Děkujeme za pochopení.