Dopravní podnik Ostrava (DPO) posouvá projekt instalace kamerových systémů ve svých vozidlech. Dodavatel, který měl dodat kamerové systémy do vozidel, ve kterých ještě nejsou, nesplnil požadavky stanovené smlouvou. DPO tak musí celé výběrové řízení opakovat.

DPO slíbil cestujícím, že do konce roku 2020 bude mít kamerové systémy ve všech vozidlech. Chybou dodavatele však tento slib nebude možné dodržet.

„Omlouváme se všem našim cestujícím, ale projekt nestíháme. Víme, jak je pro vás tento systém důležitý, ale dodavatel nesplnil naše požadavky. Od záměru však neustupujeme a vybíráme nového dodavatele, který nám pomůže tento náš strategický cíl naplnit,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys.

Předmětem veřejné zakázky „Rozšíření kamerových systémů ve vozidlech MHD“ je vybavení 16 ks tramvají, 17 ks trolejbusů a 135 ks autobusů kamerovým systémem se záznamem a jejich zprovoznění. Dopravní podnik Ostrava má v současné chvíli více než 1800 kamer v 250 vozidlech. Z průzkumu, které si DPO nechává každoročně vypracovat, je patrné, že 99 % cestujících v Ostravě podporuje záměr DPO mít ve všech vozidlech kamerové systémy.