Image

MILOSTIVÉ LÉTO +

Umíme pomoci každému

Připojujeme se k Milostivému létu a navíc dáváme šanci všem svým dlužníkům

Zákonem stanovenou příležitost zbavit se dluhů nabízíme po dobu platnosti Milostivého léta v rozšířené podobě, a to všem svým dlužníkům. Tedy i těm, kteří nejsou v exekuci. Připraveni jsou zaměstnanci specializovaného pracoviště, kteří budou jednotlivé případy posuzovat a řešit.

V rámci akce Milostivé léto, která platí od září do konce listopadu 2022, musí dlužníci DPO uhradit jistinu (pokutu a jízdné) a poplatek exekutorovi ve výši 1 815 korun. Odpuštěno jim pak bude příslušenství dluhu, tedy úroky a případné náklady soudního řízení.

V praxi se setkáváme s případy dlužníků, kdy je tíživá finanční a sociální situace dohnala i v oblasti dluhů za nezaplacení jízdenky. Tito lidé však našli odvahu svou situaci řešit a formou minimálních splátek své dluhy splácejí, přestože to mnohdy bude trvat i „pětiletku“. Své splátky většinou „nosí“ osobně do pokladny a za ty roky se s pracovnicemi znají a netají se emocemi z toho, že se utvrdili v tom, že všechno jde. Radost je v těchto případech oboustranná, protože tyto případy bývají často silné i po lidské stránce. Tyto případy však mají smysl za předpokladu, že zároveň dodržují tarifní ujednání a nové dluhy jim již nevznikají.

Každému pomůžeme

Image Image
 1. 1

  Informujte se u nás

  Každému našemu potencionálnímu dlužníkovi za jízdu bez jízdního dokladu nabízíme individuální posouzení jeho případu a prominutí minimálně úroků. Podmínkou ale je, že nás musí sám aktivně kontaktovat.
  e-mailem: dpored@dpo.cz
  telefonicky: 597 401 617
  osobně: Zákaznické centrum, Dlouhá 3355/6, Moravská Ostrava • oddělení řízení pohledávek • v pracovní dny: 9:00 h – 12:00 h, 12:30 h – 17:00 h,

  Kde nás najdete
 2. 2

  Dlužníci spadající do Milostivého léta kontaktujte exekutora

  Informujte se v Dopravním podniku Ostrava, u kterého exekutora váš dluh skončil a následně kontaktuje exekutora, kterému uhradíte:
  • výši jistiny (pokutu + jízdné)
  • exekutorský poplatek 1 815 Kč včetně DPH (náklady exekuce)
  zbytek tzv. příslušenství dluhu (úroky a náklady soudního řízení) vám bude odpuštěn.
Icon