1. 6. 2024
Komentovaná vycházka po stopách tramvajové trati do Hrabové-Ščučí

Komentované vycházka po stopách zaniklé tramvajové příměstské tramvajové dráhy z Vítkovic do Hrabové, Ščučí. Vycházky začínají v 10:00 a 14:00 h. Počet návštěvníků je omezen, proto je nutné vstup rezervovat. Sraz je na křižovatce ulic Aviatiků, Krmelínská a Oráčova v Hrabůvce.

Bohužel vycházky jsou v tuto chvíli plně obsazeny.

Image

Po stopách tramvajové dráhy

Dopravní podnik Ostrava uskuteční v rámci oslav 130 let od zahájení provozu MHD zcela mimořádně komentovanou prohlídku historie zaniklé příměstské tramvajové dráhy vedoucí z Vítkovic do Hrabové, Ščučí. Účastníci se seznámí s historií tohoto traťového úseku legendárního vítkovického „komárka“, který existoval od roku 1948 do roku 1975 a od roku 1953 byl součástí sítě tehdejšího Dopravního podniku města Ostravy. Průvodci budou vybaveni historickými fotografiemi a ukázkami původní stavební dokumentace a seznámí účastníky poutavým odborným výkladem s celou historií a pozůstatky po této trati. Součástí vycházky bude také prohlídka restaurovaného motorového tramvajového vozu č. 9 vyrobeného v roce 1927 umístěného na soukromém pozemku v prostoru bývalé smyčky.

Vycházka

Zájemci o komentovanou vycházku se budou moci zdarma registrovat. Počet účastníků je omezen na 20 osob v jedné prohlídkové skupině. V registračním formuláři lze zvolit jeden ze dvou časů zahájení vycházky, a to v 10:00 h a 14:00 h. Všichni účastníci absolvují trasu na vlastní nebezpečí.

Počátek trasy vycházky a místo srazu registrovaných účastníků s průvodci bude na křižovatce ulic Aviatiků, Krmelínská a Oráčova v Hrabůvce, konec v křižovatce ulic Domovská a Poplužní v Hrabové.

Začátek komentované vycházky

křižovatka ulic Aviatiků, Krmelínská a Oráčova v Hrabůvce

  • Kroužek přátel MHD Ostrava
  • Statutární město Ostrava
Icon