Grow a mo, save a bro! Tramvaje Stadler nOVA s kníry vezou osvětu proti mužské rakovině!

Dopravní podnik Ostrava, ve spolupráci se Sdružením dopravních podniků ČR, se i letos zapojí do osvěty na téma mužského zdraví. Symbolem Movemberu je mužský knír, který si v měsíci listopadu nechávají narůst stovky mužů po celém světě. I my se chceme pyšnit pořádným knírem a proto jsme se rozhodli nechat zarůst vousem všechny naše nejmodernější tramvaje Stadler nOVA.

 

 

Anketa: Jak se Vám líbí kníry na MOvember tramvajích?

Neplatný vstup

A
100%

B
0%

C
0%

Co je Movember?

Movember je pravidelná charitativní akce zaměřená na prevenci rakoviny u mužů. Její název vznikl ze dvou anglických slov: knír (moustache) a listopad (november). V přeneseném významu se jedná o měsíc mužské solidarity.

Chcete se o akci dozvědět více?

Navštivte:

Fakta:

Podle výzkumů muži umírají mnohem dříve než ženy, v průměru až o šest let. Většinou z důvodů, kterým lze do velké míry předejít. Akce Movember se proto zaměřuje na zlepšení povědomí o těch nejzávažnějších potížích, které mohou muže postihnout.

  • Ročně bývá v České republice diagnostikována rakovina prostaty u několika tisíc mužů a mnoho z nich na ni zemře.
  • Ve výskytu rakoviny varlat Česká republika obsadila v celosvětovém žebříčku 7. příčku. Jedná se také o nejčastěji diagnostikovanou formu rakoviny u mužů ve věku 20 - 40 let.
  • A v neposlední řadě, jeden ze čtyř mužů se v životě setká s potížemi týkajícími se duševního zdraví. Celosvětově každý rok umírá při sebevraždě 510 000 osob. Každou minutu jeden člověk.
  • Muži, kteří čelí rakovině prostaty a varlat, vedou těžký boj. A to před, během i po léčbě.