V ostravské MHD platí nyní povinnost cestovat pouze se zakrytými ústy a nosem vhodnými ochrannými prostředky, které omezují šíření nakažlivých lidských nemocí. Od zítřejšího dne, od 19. března, nebudou řidiči otevírat přední dveře ve všech vozidlech MHD.

Nařízení hejtmana Moravskoslezského kraje o používání ochranných pomůcek v MHD platí do 24. března do 06:00 hod. „Děkujeme všem cestujícím, že respektují povinnost chránit si nos a ústa ochrannými prostředky v MHD. Chraňme se navzájem,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys. Ostravský dopravní podnik dále přestane ve vozidlech používat klimatizaci, používat se bude jen ventilace k cirkulaci vzduchu.

Nová dopravní opatření:

  • Od čtvrtku 19. března 2020 nemusejí být na linkách č. 1, 2, 7, 10 a trolejbusových linkách dodrženy jízdním řádem předepsané nízkopodlažní spoje, a to z organizačních důvodů spojených s optimalizací využití vozového parku.
  • Od 19. 3. 2020 již nebudou řidiči otevírat přední dveře u řidiče nejen v autobusech a trolejbusech, ale nově i v tramvajích.

Všem našim cestujícím děkujeme za pochopení a spolupráci v této obtížné době.

Společně to zvládneme.