Dva roky sužovala Ostravany rekonstrukce Výškovických mostů. Nyní se vše vrací k plnému provozu. Výluka na tramvajové trati bude ukončena 30. dubna. Autobusová linka č. 48 se v obou směrech na mosty vrátí 7. května. Individuální doprava bude plně obnovena v polovině května.

Od 1. května bude kompletně obnoven provoz tramvají přes mosty na Výškovické ulici, které více než 30 let zajišťovaly spojení nad frekventovanou Rudnou ulicí. Rekonstrukce mostů, které byly již v technicky velmi špatném stavu, probíhala postupně od 9. května 2018, kdy byla odstraněna první část mostů směřující do Výškovic. Tramvajová i individuální doprava byla po dobu dvou let měněná různými způsoby, aby stavba mohla probíhat i bez úplného uzavření provozu. Od poloviny května letošního roku se tak obyvatelé Ostravy mohou těšit na nově zrekonstruované mosty, které povedou po šesti na místo původních čtyřech mostních konstrukcích a budou doplněny také o cyklostezku.

Poslední výluka na tramvajové trati probíhá od 18. do 30. dubna, přičemž ve vyloučeném úseku jezdí za tramvajové linky č. 2 a 7 náhradní autobusová doprava. Po ukončení poslední výluky již nebude provoz tramvajových linek v tomto úseku nijak omezen. Linka č. 48 se v obou směrech vrátí do provozu od 7. května.