K 1. březnu 2021 posílil Dopravní podnik Ostrava (DPO) svůj komunikační tým. Novou tiskovou mluvčí se stala Tereza Šnoblová. Jako bývalá televizní redaktorka a moderátorka bude mít v DPO na starosti zejména vztahy s médii a tvorbu a organizaci mediálních výstupů firmy. Její předchůdkyně Karolína Hřivnáč Rycková v řadách DPO zůstává, nově se ještě více soustředí na přímou komunikaci s cestujícími a vylepšování komunikačních kanálů směrem k nim.

Posílením svého komunikačního týmu reaguje DPO na aktuální situaci: "Souvisí to hned s několika okolnostmi. Za prvé si naši cestující k mé velké radosti už zvykli na komunikaci on-line a velmi si ji oblíbili. Denně evidujeme zhruba tři desítky takových dotazů, na které se samozřejmě snažíme okamžitě reagovat. A za druhé koronavirová pandemie ještě víc zvýšila zájem novinářů o dění v DPO a i jim se vždy snažíme rychle a správně odpovědět," vysvětluje generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

„Už jako novinářka jsem intenzivně sledovala dění v DPO a jako Ostravačka jsem na něj náležitě hrdá. Zejména na jeho celorepubliková prvenství například v možnosti chytrých plateb bankovními kartami, zrušením papírových jízdenek či nasazením CNG doubledeckerů. Letos je před DPO další velký krok, a to konec používání dieselových autobusů, a tím pádem plná ekologizace jeho vozového parku. Těším se, že budu součástí týmu, který bude tak zásadní informaci sdílet s veřejností. Věřím také, že díky desetileté praxi v médiích ve mně nejen kolegové v týmu, ale také novináři, najdou spolehlivého partnera. DPO vnímám jako naprosto profesionální, moderní a inspirativní prostředí. Jsem ráda, že mohu být jeho součástí," dodává nová mluvčí Tereza Šnoblová.

Mgr. Tereza Šnoblová