Dvacet čtyři kusů elektrobusů včetně dvou rychlonabíjecích stanic, doposud největší zakázka na dodání elektrobusů v České republice, je stvrzena už i oficiálními podpisy. Dopravní podnik Ostrava (DPO) dnes podepsal smlouvu s dodavatelskou společností Solaris Bus & Coach, která uspěla ve výběrovém řízení.

Jak DPO dříve informoval, první elektrobusy značky Solaris by mohly Ostravou jezdit už na jaře 2022. Poptávkou po nových elektrobusech DPO posiluje svůj zájem mít v rámci ČR největší podíl ekologických vozidel ve svém parku. 24 elektrobusů s průběžným nabíjením ve standardu OppCharge bude dodáno v běžné délce dvanácti metrů. Vozidla pojmou až 80 cestujících (stojících i sedících). Obsluha vozů je bude moci nabíjet nově také na dvou velkých nabíjecích stanicích s celkem čtyřmi nabíjecími rameny, které budou k dispozici v areálu garáží na Hranečníku a na konečné autobusů v centru Ostravy.

Celková hodnota dodávky je necelých 308 mil. korun bez DPH. Většina nákladů bude spolufinancována z fondů Evropské unie.

Solaris Urbino 12 Electric
Solaris Urbino 12 Electric