Dobrá zpráva pro cestující i řidiče osobních aut. Stav rozsáhlé modernizace Hlučínské ulice, kterou společně realizuje Dopravní podnik Ostrava (DPO) se statutárním městem Ostrava, umožňuje od 15. listopadu obnovit nejen průjezd autobusům MHD, ale přinese i částečné zprovoznění pro individuální dopravu.

Řidičům osobních aut se ul. Hlučínská otevře ve směru do centra města. Ve směru na Hlučín budou muset osobní auta nadále využívat objízdnou trasu po ul. Slovenská. Zároveň i nadále prosíme řidiče o trpělivost. Úplné zprovoznění nastane v polovině prosince.

S platností od pondělí 15. listopadu 2021 dochází k úpravě jízdních řádů autobusových a trolejbusových linek DPO, na kterých končí dlouhodobé výluky spojené s opravou komunikací na ul. Hlučínská a na ul. Čapkova. Linky č. 24, 29, 30, 32, 33, 34, 52, 56, 66, 67, 68, 71 a 101 jedoucí doposud po odklonových trasách se tímto vrací do svých původních tras.

V polovině prosince již bude ul. Hlučínská plně zprovozněna v obou směrech. Obnoven bude také tramvajový provoz, který je od 1. září v místě přerušen. Uzavření souvisí s rozsáhlou modernizací, která přinese zejména cestujícím řadu výhod v podobě bezpečnějšího cestování, komfortnějšího přestupu mezi městskou a příměstskou dopravou a tiššího provozu tramvají.

Rozsáhlá modernizace Hlučínské ulice za více než 110 milionů korun začala 1. září. Realizuje ji statutární město Ostrava společně s Dopravním podnikem Ostrava. Část nákladů pokryjí dotace z Operačního programu doprava (OPD) a z Integrovaného regionálního programu (IROP) EU. Výsledkem bude modernizovaná, bezbariérová a sdružená zastávka Důl Odra a také další úsek modernizované tramvajové tratě. Nově nejen pro tramvaje, ale i autobusy městské a příměstské dopravy tak, aby zjednodušila přestupy v obou směrech. Kompletně nová bude tramvajová trať na ulici Hlučínské v úseku od Sadu Boženy Němcové po křižovatku s ulicí Palackého. Z původního kolejového roštu se přestaví do tiššího a kvalitnějšího systému pevné jízdní dráhy.