TyrkysOVA!!! sbírka přinesla za celou dobu své existence již 550 tis. korun. I letošní ročník byl mimořádný v solidaritě cestujících Dopravního podniku Ostrava (DPO). Zapojili se v týdnu od 15. do 19. listopadu 2021 prostřednictvím finančních darů do kasiček, které měli dobrovolníci v dopravních prostředcích DPO a na zastávkách MHD v Ostravě. Cestující mohli přispívat i koupí unikátních Tyrkysových jízdenek v mobilní aplikaci MojeDPO. Speciální Tyrkysová jízdenka v ceně 50 korun je k dispozici celoročně. Peníze poputují na transparentní účet Nadačního fondu KŘÍDLENÍ a pomohou místním neziskovkám.

Slavnostní vyhlášení vybrané částky proběhlo 25. listopadu 2021 na akci Advent plný KŘÍDLENÍ. V minulých letech se povedlo za vybrané peníze podpořit například aktivity pro seniory nebo autistické děti.

„Děkujeme všem našim cestujícím i zaměstnancům, kteří se letos do sbírky zapojili. Poděkování patří také městu Ostrava, které sbírku již tradičně podporuje. Jsme rádi, že se Tyrkysová sbírka stala každoroční součástí adventního času v Ostravě a že slouží spoustě úžasným projektům. Letošní ročník byl již čtvrtý v pořadí a doufáme, že půjde o mnohaletou tradici,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

„Stejně tak jako se tyrkysová barva, barva štěstí a ochrany, stala pevnou součástí našeho dopravního podniku i vizuálu celého města, věřím, že se i Tyrkysová sbírka stala pevnou součástí dobročinnosti v Ostravě. Není to zdaleka jediný takový projekt, výjimečný je ale v tom, že v rámci sítě DPO zapojujeme jeho vozový park i zastávky a sbírka je tak hodně vidět. Vážím si, že Ostravané i v této nelehké době ukázali, že mají srdce otevřená a aktivně se do sbírky zapojili,“ doplňuje Tomáš Macura, primátor města Ostravy.

„V těchto dnech je velmi cenné to, co lidi spojuje. Moc proto děkujeme za podporu DPO, Statutárnímu městu Ostrava a občanskému sdružení S.T.O.P. Díky patří cestujícím stejně jako dobrovolníkům, letos nejvíce z řad studentů. Podpora půjde na devět projektů místních neziskovek, jsou pestré a všechny smysluplné. TyrkysOVA!!! sbírka i jízdenka jsou výjimečné záležitosti, které žádné jiné město nemá. Vytváří prostor pro dobro,“ uvedla Lucie Houthoofdtová z Nadačního fondu Křídlení.

Pro jaké konkrétní neziskové organizace se letos peníze vybíraly a další podrobnosti o akci najdou zájemci na: tyrkysovasbirka.cz

Slavnostní vyhlášení vybrané částky Tyrkysové sbírky 2021