Zhoršující se epidemiologická situace zasáhla i do provozu Dopravního podniku Ostrava (DPO). S ohledem na vysokou absenci řidičů MHD dochází od zítřka, 1. prosince 2021, k dočasnému omezení. Na tramvajových linkách č. 3 a 6 nebudou jezdit vybrané spoje.

Ruší se kapacitní posílení nočních tramvajových kurzů z pátku na sobotu na linkách jezdících kolem ul. Stodolní. Omezení se dotknou i trolejbusového provozu. Od příštího týdne budou trolejbusy jezdit v pracovní dny v omezeném režimu, který bude pro tento účel uveden v zastávkových jízdních řádech v pravé kolonce „zvláštní“ (od 6. 12. 2021 do odvolání). DPO dočasně zastavuje také autobusovou linku č. 20 a doplňkové minibusové linky č. 91, 96 a 99 (od 1. 12. 2021 do odvolání).

„Jakýkoli zásah do provozu MHD je pro nás v Dopravním podniku Ostrava vždy až poslední variantou. Bohužel ani nám se ale nevyhýbá zhoršující se epidemiologická situace a v tuto chvíli se potýkáme s absencí řidičů přesahující 18 %. Prosíme tak cestující o pochopení. Našim řidičům i jejich rodinám přejeme brzké uzdravení. Jakmile se do práce zase vrátí, i my se samozřejmě vrátíme k běžnému provozu a standardním jízdním řádům,“ uvádí předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

Aktuální informace o změnách najdou cestující na webu www.dpo.cz/koronavirus.