Dobrá zpráva pro cestující. Od pondělí 7. března 2022 bude tramvajový provoz Dopravního podniku Ostrava (DPO) bez omezení. Oproti současnému mimořádnému stavu se navýší počty spojů a dojde ke zkrácení intervalu na většině tramvajových linek. Cestující se tak budou orientovat opět podle standardních tramvajových jízdních řádů a nikoliv podle kolonky „zvláštní“.

O změnách jsou cestující informováni hlášením přímo ve vozidlech. „Podařilo se nám projít další vlnou koronavirové pandemie a jsem rád, že se naši řidiči začínají postupně vracet zpět do práce. Aktuální nemocnost se pohybuje okolo 19 %. Věříme, že část omezení, která ještě zůstala zachována na autobusových a trolejbusových linkách, bude s ohledem na postupný návrat zaměstnanců zrušena zhruba do měsíce,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Omezení některých autobusových linek, včetně zvláštního jízdního řádu pro trolejbusovou dopravu v pracovní dny, zůstává dočasně v platnosti. Aktuální platná omezení MHD jsou zveřejněná webu www.dpo.cz/koronavirus.