38 asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a 42 strážníků Městské policie Ostrava (MPO). Kontrolní týmy vyrazí do terénu v rámci mimořádné bezpečnostní akce každý den i v noci v týdnu od 6. do 11. listopadu 2023. Prioritně budou skupiny dbát na bezpečnost cestujících a dodržování přepravních podmínek na nejvytíženějších tramvajových linkách.

12 týmů asistentů přepravy v doprovodu strážníků se prioritně zaměří na vytipované úseky a linky s nejvyšším počtem vyloučených pasažérů za posledních šest měsíců. Půjde celkem o sedm linek. O výsledcích akce bude dopravce informovat.

„Podobně rozsáhlou akci jsme pořádali naposledy na jaře. Cestující si dlouhodobě přítomnost asistentů pochvalují, takže v návaznosti na jejich přání kontroly opakujeme. V květnu naše týmy zkontrolovaly na 20 tisíc cestujících a vyloučily každého dvanáctého,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

„Bezpečnost občanů města a jeho návštěvníků je pro nás prioritou. Nejinak je tomu i v prostředcích MHD, kde se díky naší přítomnosti mohou cestující cítit bezpečně, a to nejen v rámci těchto akcí. S DPO spolupracujeme dlouhodobě a věřím, že v této spolupráci budeme i nadále pokračovat,“ uvedl ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček.

Břetislav Riger, náměstek primátora pro dopravu doplňuje: „Naším cílem je, aby se cestující cítili ve vozech bezpečně. Proto na tyto bezpečnostní akce klademe důraz. Mimořádných akcí, kdy asistenti přepravy a strážníci vyrážejí do vozů a na zastávky MHD nad rámec běžných kontrol, proběhlo od začátku roku už sedm, včetně jarní týdenní.“

DPO má v současnosti 90 zaměstnanců přepravní kontrolory. Polovinu tvoří revizoři a druhou asistenti přepravy. Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného. V DPO fungují sedmým rokem.

foto

Foto ke stažení