• DPO bude mít jako první v ČR kamery ve všech vozidlech MHD

  Zvýšení bezpečnosti ve vozidlech MHD zajistí nově kamery v téměř šesti stech vozech Dopravního podniku Ostrava (DPO). Kamerami se záznamem dovybaví podnik 127 autobusů, 10 trolejbusů a 6 tramvají. V následujícím týdnu proběhne podpis smlouvy s dodavatelem. DPO se tak stane prvním veřejným dopravcem v ČR, který má celý vozový park pokrytý kamerami, s výjimkou vozů s plánovaným vyřazením.

 • Bezpečnější tramvaje v Ostravě. Antikolizní systém ve všech 39 tramvajích Stadler

  Detailně vyladěný bezpečnostní systém teď v provozu chrání cestující, řidiče i majetek Dopravního podniku Ostrava (DPO). Unikátní antikolizní systém se na prvních dvou tramvajích testoval od jara 2021. Nyní je ve všech 39 tramvajích Stadler. DPO chce tento systém instalovat i do dalších vozů ostravské MHD, nejnověji do tramvají Škoda 39T.

 • Od 4. září nové jízdní řády

  Dopravní podnik Ostrava (DPO) ukončuje omezený „prázdninový“ režim a představuje nové jízdní řády. Kromě tradičního poprázdninového posílení spojů se mění i některé trasy linek MHD. Nejvíce změn nastane v městském obvodu Poruba. Tam se vedení autobusových linek představuje v novém, efektivnějším režimu, který přináší Porubanům řadu výhod, především zajištění častějšího a rychlejšího spojení Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) s dalšími oblastmi Poruby.

 • Porubané se do fakultní nemocnice dostanou častěji a rychleji

  S koncem prázdnin ukončí Dopravní podnik Ostrava (DPO) omezený „letní“ provoz autobusů také na území Ostravy-Poruby. Vedení autobusových linek se od 4. září představuje v novém, efektivnějším režimu, který přináší Porubanům řadu výhod, především zajištění častějšího a rychlejšího spojení Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) s dalšími oblastmi Poruby.

 • Další tři darované autobusy odjely do ukrajinského Konotopu

  Trojice naftových autobusů vyrazila 18. srpna v dopoledních hodinách na cestu do Konotopu, města na severovýchodě Ukrajiny. Tři autobusy Solaris Urbino 12 se tak připojí k sedmi vozům, které poskytnul Dopravní podnik Ostrava (DPO) již v listopadu 2022 a které již od té doby slouží cestujícím.

 • Na modernizovanou trať v centru Ostravy se vracejí tramvaje

  Od soboty 19. srpna opět mohou cestující pokračovat tramvají ve směru na Hlavní nádraží v Ostravě. Výluka na ul. Nádražní, která trvala od začátku prázdnin, bude v termínu ukončena. V místě proběhla modernizace tramvajového úseku mezi ulicemi 30. dubna a Valchařská. Přinesla pevnou jízdní dráhu, zajištující snížení hluku a vibrací od projíždějících tramvají, nové trolejové vedení a výstražná světla na nástupišti zastávky Důl Jindřich upozorňující na blížící se tramvaj.

 • Návštěvníci letních festivalů si letos koupili téměř 5 tisíc festivalových jízdenek

  Více než 4,8 tisíce kusů prodaných festivalových jízdenek v celkové hodnotě přes milion korun. Dopravní podnik Ostrava (DPO) i letos v době konání festivalů nabídl zákazníkům speciální zvýhodněné sedmidenní jízdné v ceně 220 korun. Jízdenka cestujícím umožnila cestování ve všech spojích DPO.

 • DPO zprovoznil domovskou stanici pro 18 elektrobusů v areálu na ul. Vítkovická

  Součástí stanice je přístřešek s rozvodnou skříní pro nabíječky, které slouží k nočnímu balancování baterií elektrobusů Dopravního podniku Ostrava (DPO), přes den průběžně dobíjených rychlonabíječkami. Stavba vyšla na 36 milionů korun. Nové stanoviště přispěje k efektivnímu rozložení provozu elektrobusů po městě. Autobusů na baterie má DPO aktuálně 32, 26 z nich je možné dobíjet průběžně.

 • Modernější tramvajová trať i nové bezpečnostní prvky. Modernizace v centru na ul. Nádražní začne s prázdninami.

  Pevná jízdní dráha, zajištující snížení hluku a vibrací od projíždějících tramvají, výstražná světla na nástupišti zastávky Důl Jindřich upozorňující na blížící se tramvaj a nové trolejové vedení. To přinese modernizace tramvajového úseku na ul. Nádraží, mezi ulicemi 30. dubna a Valchařská, kterou organizuje Dopravní podnik Ostrava (DPO). Výluka v místě je plánována do 18. srpna 2023.

 • Nová kolektivní smlouva DPO: zkušení a věrní si vydělají nejvíce

  Dohodnuto, podepsáno. Vedení Dopravního podniku Ostrava (DPO) a zástupci odborových organizací uzavřeli novou čtyřletou kolektivní smlouvu. Ta deklaruje navýšení mezd a zaměstnaneckých sociálních nákladů v rozpočtu v roce 2024 o 153 milionů korun. Průměrná mzda přesáhne 40 tisíc korun. Zaměstnanci DPO budou historicky poprvé zainteresováni na tržbách z jízdného.

 • Každý pátý cestující vyloučený z přepravy. Výsledek noční bezpečnostní akce asistentů a strážníků

  1 239 zkontrolovaných cestujících v celkem 54 spojích, a z toho 231 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 23. června na sobotu 24. června 2023. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v centru Ostravy.

 • 20 tisíc zkontrolovaných cestujících, každý dvanáctý vyloučený. Výsledek největší letošní kontrolní akce DPO

  Z 933 zkontrolovaných spojů, vyloučeno 1 687 cestujících bez jízdenky. Takový výsledek přinesl týdenní kontrolní maraton, do kterého byly zapojeny více než čtyři desítky asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a téměř padesát strážníků Městské policie Ostrava (MPO). Revizoři udělili 1 283 pokut.

 • Asistenti přepravy, revizoři, strážníci. V Ostravě startuje týdenní kontrolní maraton

  44 asistentů přepravy, 40 revizorů Dopravního podniku Ostrava (DPO) a 46 strážníků Městské policie Ostrava (MPO). Kontrolní týmy vyrazí do terénu v rámci mimořádné bezpečnostní akce každý den v týdnu od 15. do 19. května 2023. Prioritně budou skupiny dbát na bezpečnost cestujících a dodržování přepravních podmínek. V terénu budou v denních i nočních hodinách.

 • Čtrnáctidenní autobusová výluka v Ostravě-Porubě

  Celkem devět autobusových linek Dopravního podniku Ostrava (DPO) bude od pondělí 15. května do 29. května 2023 jezdit po odklonových trasách. Konkrétně jde o linky č. 40, 43, 44, 47, 48, 49, 58, 78 a 88. Důvodem je oprava kruhového objezdu v křižovatce ul. 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma. Výluka autobusového provozu se dotkne frekventovaných tras v blízkosti obchodního centra Duha.

 • Ostravské doubledeckery opět v akci. Přes nejlidnatější obvody přímo k turistickým atrakcím

  Linka č. 88 obnovuje svůj provoz, a od 29. dubna 2023 bude opět převážet cestující z Ostravy-Poruby a Ostravy-Jihu k nejvyhledávanějším turistickým cílům města, Dolní oblasti Vítkovice (DOV) a Zoo Ostrava (ZOO). Oba doubledeckery jsou po plánované záruční opravě na začátku jara.

 • Cestující si oblíbili platit za jednorázovou jízdu platební kartou. Bez papírových jízdenek jezdí Ostravané čtvrtý rok

  Téměř 72 procent cestujících si v průměru za první tři měsíce roku 2023 koupilo ve vozidle Dopravního podniku Ostrava (DPO) krátkodobou jízdenku přes svou bezkontaktní platební kartu. Jde o rostoucí trend. V roce 2022 takto nakupovalo krátkodobé jízdné v průměru 69 procent cestujících. Na konci roku 2016 13 procent. Bezkontaktně si pomocí validátorů ve vozech zakoupí jízdenku téměř 10 milionů cestujících ročně.

 • Každý patnáctý cestující vyloučený z přepravy. DPO na noční kontrole s asistenty i revizory

  1 422 zkontrolovaných cestujících v celkem 47 spojích, a z toho 91 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy a revizorů Dopravního podniku Ostrava (DPO) za účasti strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 21. dubna na sobotu 22. dubna 2023. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a v centru Ostravy.

 • Máte prvňáčka? V Ostravě dostanete ODISku zdarma

  Děti narozené v roce 2016 a v roce 2017 dostanou ODISku bez poplatku za vydání karty. Rodiče tak ušetří 130 korun a navíc uspoří i čas, díky zpřístupněné možnosti požádat o kartu online a vzdálenému ověření občanského průkazu nebo rodného listu. Akce platí od 1. dubna do 30. září 2023 včetně.

 • Supernabíječky v centru umožní spojení s Hlučínskem elektrobusy

   

  Flotila 15 elektrobusů pro tři nabíjecí ramena průběžného nabíjení na ulici Valchařská. Dopravní podnik Ostrava (DPO) nově disponuje největší sítí elektrobusů v Česku. 26 elektrobusů s průběžným nabíjením, které má již DPO ve své flotile, se dosud nabíjelo na Hranečníku a ve Svinově. Od teď i v centru Ostravy.

 • Téměř 15 % vyloučených cestujících z přepravy. DPO pokračuje v nočních kontrolách a zpřísňuje podmínky za jízdu bez platného dokladu.

  1 443 zkontrolovaných cestujících v celkem 47 spojích, a z toho 210 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 24. března na sobotu 25. března 2023. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v centru Ostravy a v Porubě.