Novinky

Colors: Blue Color

Ve čtvrtek 14. listopadu a opakovaně ve středu 27. listopadu 2019 bude z důvodu výpadku dodávky elektrického proudu omezen provoz prodejny jízdních dokladů Poruba Vozovna. V těchto dnech, v době od 7:30 do 15:30 hodin, bude možný jen nákup papírových jízdenek, případně dalších předmětů, a to pouze v hotovosti.

Omlouváme se vám za dočasné omezení prodeje

Již druhým rokem se dopravní podniky připojí k podpoře projektu Movember a v ulicích budou po celý listopad opět k vidění kníry na autobusech, tramvajích a trolejbusech. Šířit osvětu ale budou dopravní podniky i prostřednictvím dalších komunikačních kanálů.

„Dopravní prostředky jsou denně na očích široké veřejnosti a věříme, že vozy s knírem tak vzbudí žádoucí pozornost cestujících i dalších lidí v ulicích měst. Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu a v rámci našich možností pomoci dobré věci,“ říká Tomáš Pelikán, předseda SDP ČR a místopředseda představenstva Dopravního podniku města Pardubic, a.s.

Grow a mo, save a bro! Tramvaje Stadler nOVA s kníry vezou osvětu proti mužské rakovině!

Dopravní podnik Ostrava, ve spolupráci se Sdružením dopravních podniků ČR, se i letos zapojí do osvěty na téma mužského zdraví. Symbolem Movemberu je mužský knír, který si v měsíci listopadu nechávají narůst stovky mužů po celém světě. I my se chceme pyšnit pořádným knírem a proto jsme se rozhodli nechat zarůst vousem všechny naše nejmodernější tramvaje Stadler nOVA.

Středisko údržba autobusy Hranečník nabízí k odprodeji 3 městské autobusy Karosa Irisbus B 952 včetně pneumatik.

Rozsah poškození autobusů: koroze karosérie, stav vozidel odpovídá stáří a ujetým kilometrům. Vozidla mají platnou STK.

Cena za jeden autobus: 60 000 Kč včetně DPH

Rok a půl od převzetí první tramvaje Stadler dorazila do Ostravy i ta poslední. Švýcarský výrobce tak definitivně dokončil svou miliardovou zakázku na čtyřicet středo-kapacitních vozidel pro Dopravní podnik Ostrava (DPO). Další nové tramvaje čekají na cestující DPO už za rok. Tentokrát půjde o velkokapacitní tramvaje od společnosti Škoda Transportation.

Dopravní podnik Ostrava (DPO) podpoří rodiny s dětmi. Nově vytvořil celkem 15 zcela nových pracovních pozic řidiče/řidičky tramvaje na částečný úvazek, a to především pro rodiče, kteří se starají o děti v předškolním věku.